studio

Get Adobe Flash player

ZAJÍMAVOSTI

Jak funguje páteř

Úkolem páteře je podpírat celé tělo, ohýbat se a otáčet do všech směrů a zároveň chránit životně důležité struktury, např. nervy, které jí procházejí. A navíc musí vydržet celý život.

Tělo jako pohybové ústrojí je tvořeno kostrou, svalstvem a šlachami. Vše je propojeno i reflexně, proto porucha ve funkci páteře se nutně objeví i na okolním svalstvu.

Nejčastěji záda bolí, protože nejsou v rovnováze svaly, které drží páteř vzpřímenou. Mohou být zkrácené, ochablé nebo stažené. Bolest zad sama o sobě není nemoc, ale příznak něčeho, co děláme špatně. Postihuje lidi bez rozdílu pohlaví a věku, od dětí až po starší osoby, ale převážně se objevuje ve středním věku.

Jsou 2 klíčová místa, která jsou nejvíce pohybově zatěžována a v nichž proto dochází nejčastěji k obtížím. V horní části páteře je to přechod hlavy a krční páteře, v dolní části je to přechod bederní páteře a křížové kosti.


Jak na zdravotní problémy pohybového aparátu

Toto onemocnění dnes patří k nejvíce frekventovaným a i klasická medicína má problémy s jejich řešením. Bohužel tyto potíže nejsou jen výsadou starší generace, ale stále se hranice jejich výskytu snižuje, dokonce postiženi jsou jimi dnes i děti. Důležité je si ujasnit co se na jejich vzniku podílí. Je to celý nezdravý způsob života, především málo pohybu a nevhodný druh stravy. Poslední dobou zjišťujeme, že příčinou nemocí mohou být také živočišné zátěže, různé bakterie a paraziti (např. plasmodia, borrelie).


Bylinky které nám mohou pomoci: Topol, Židovská třešeň, Bříza, Černý rybíz, Borovice, Vinná réva, Buk lesní

(více na www.nadeje-byliny.eu)


hodnoceno - velmi dobré
Spoustu let mě trápily vyhřezlé ploténky, nepřetržité, strašné bolesti, nic a nikdo nepomohl, až návštěva u p. Oldřišky, jsem se mohl zase pohybovat, sportovat a hlavně pracovat, je to andílek na svém místě, ať je tady dlouho pro nás
Karel P. (2014)

hodnoceno - velmi dobré
Několik let jsem měla problémy s páteří, rehabilitace bez výsledku, po návštěvě  u p. Smičkové , která řešila mé problémy Dornovou metodou, cítím se skvěle, bez problémů, má zlaté ruce, vřele doporučuji
Míša B. (2014)


hodnoceno - velmi dobré 
Osobně mi pomohla od urputných bolestí zad, které mě trápily řadu let, všem určitě můžu doporučit, je opravdu člověk na svém místě.
spokojená klientka (2014)

hodnoceno - velmi dobré
Velmi precizní, profesionální paní, díky své osobní zkušenosti velmi prospívá všem klientům, protože to nemá jen nastudované z knih, ale sama vyzkoušené.
spokojená klientka (2013)

Copyright © 2021. All Rights Reserved.